,,Skrzydła św. Rafała Archanioła".

Od tego roku podczas odpustu na festynie Ośrodkowym, będziemy przyznawali ,,Skrzydła św. Rafała Archanioła". W kategorii ,,Przyjaciel Ośrodka" - statuetkę otrzyma - Parafia pw. św. Jana Nepomucena w Lisowicach.

Gietrzwałd Dzień Pokutny -30.06.2018

W odpowiedzi na orędzie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z inicjatywy abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego w sobotę 30 czerwca 2018 r. w Gietrzwałdzie odbył się Dzień Pokutny pod hasłem „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”. Homilię podczas Mszy św. przy Źródełku wygłosił bp Józef Zawitkowski. Bp Zawitkowski w homilii przywołał słowa papieża Piusa IX, który mówił do Polaków w czasach, gdy Polska była pod zaborami, by starali się usuwać przyczynę swojej niewoli, którą jest grzech. Mówił też, że należy żyć według przykazań bożych. Boga trzeba słuchać, a nie ludzi, wtedy zbyteczną będzie ustawa o aborcji i eutanazji. Wystarczy: +Nie zabijaj!+ Nikogo i nigdy! Reszta jest od diabła. Wierzącym nie trzeba ustawy, wystarczy sumienie - podkreślił. Mówił, że trzeba rozliczyć afery, złodziejstwa bezbożnych, ale wystarczyłoby przykazanie: +Nie kradnij!+ Nikogo, nigdzie i nigdy.

W Rudach też piszą o książce.

Pokora jest okiem naszej Duszy – poznaj ,,Oblicza Pokory – teksty zebrane” autorstwa ks. Rafała Wyleżoła.

Pod koniec kwietnia br. ukazała się książeczka – ,,Oblicza Pokory – teksty zebrane”. Jej autorem jest były ksiądz proboszcz naszej Parafii ks. Rafał Wyleżoł. Autor mówi – będąc jeszcze w Rudach obiecałem sobie i Matce Bożej, że napiszę książeczkę ku czci tytułu, w jakim jest sławiona w Rudach. Nie zdążyłem w Rudach ale zdążyłem w życiu i oto przedkładam owoc moich prac. Wydawnictwo jest formą krzewienia czci Matki Bożej Pokornej i wyrazem wdzięczności wobec Niej. Wydanie książki zbiegło się z 20 – tą rocznicą święceń kapłańskich ks. Wyleżoła. Wydawnictwo oddaję w ręce wiernych i czytelników w duchu wielkiej pokory.
Zamiarem autora było, by w Rudach książeczka artykułowała, krzewiła i rozsławiała ów piękny tytuł Matki Bożej Pokornej.
Wydawnictwo można nabyć w sklepie Pani Czerwik i w Punkcie Informacji Turystycznej na przykościelnym parkingu. Po książkę ,,sięgnąć” może więc każdy wierny naszej Parafii, oraz turyści i pielgrzymi przybywający do Rud. Poza zamiarem krzewienia czci MB Pokornej, oraz pokazania oblicza Pokory, książka ma spełnić jeszcze jeden cel. Mianowicie – może stanowić cegiełkę na prowadzenie prac elewacyjnych kościoła w Lisowicach, a więc w Parafii gdzie ks. Rafał Wyleżoł sprawuje funkcję proboszcza.
Zachęcamy do nabywania tego wydawnictwa, tym samym wsparcia szczytnego celu.

Prośba

Zwracam się z prośbą o wsparcie Naszego Ośrodka w głosowaniu W Konkursie „Podwórko Talentów Nivea”.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu jest jedyną w naszym powiecie placówką, do której uczęszczają dzieci i młodzież niesłysząca, słabosłysząca, z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wśród naszych uczniów są także dzieci z Lisowic i Pawonkowa. Nasza szkoła oprócz zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych wypełnia także niezmiernie ważne zadania terapeutyczne.
Powstanie na terenie naszego Ośrodka Podwórka Talentów przyczyni się do wsparcia osób niepełnosprawnych z całego naszego powiatu, również z Państwa miejscowości. Niestety jako placówka specjalna nie jesteśmy w stanie w uczciwym głosowaniu zdobyć wystarczającej liczby głosów, dlatego bardzo liczymy na Państwa wsparcie.
Wierzymy w Państwa zrozumienie, wrażliwość i aktywną pomoc. Prosimy o codzienne głosowanie do 21 czerwca na https://podworko.nivea.pl/
ks. G. Sokalski
kapelan SOSW

Remont naszego kościoła.

Zaraz po Świętach jak z bicza ruszyły prace przy elewacji kościoła. Rusztowanie  postawiono w jeden dzień. Od pierwszego dnia rozpoczęto czyścić ściany kościoła. Pogoda dopisuje.

Widok z lotu ptaka na ulicę Nową i widok spod krzyża kościoła

Sobota pogoda dopisuje i prace trwają w najlepsze

Ks. Andrzej Iwanecki został biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej. Uroczystość święceń odbędzie się 7 stycznia w gliwickiej katedrze.

Biskup nominat ma 57 lat, pochodzi z Siemianowic Śląskich. Od 1998 roku jest proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu. W diecezji pełnił szereg funkcji, był dziekanem dekanatu zabrzańskiego, konsultorem diecezjalnym, członkiem Diecezjalnej Rady Kapłańskiej i moderatorem rejonowym Ruchu Światło-Życie.

Spotkane podczas wakacji.

Jedna z naszych lisowickich rodzin podczas pobytu na urlopie  spotkała figurę Jana Nepomucena

Dożynki w Lisowicach

e-mail: rwylezol@wp.pl

Aktualny czas w Lubliniec:

Dzisiaj stronę odwiedziło już 43 odwiedzający (87 wejścia) tutaj!