Organizacje społeczne

Straż Pożarna

LZS UNIA Lisowice

KGW Lisowice

Istotne dla wspólnego dobra jest wspieranie jednostek: ponieważ tylko jednostka może wytworzyć nowe idee, które niezbędne są społeczeństwu dla jego ciągłego rozwoju, a także, w istocie, dla uniknięcia wyjałowienia i stagnacji. (Albert Einstein)

Organizacjami społecznymi są takie organizacje, które z złożenia nie są nastawione na zysk i działają w interesie publicznym. Są to zrzeszenia niezależne, działające poza strukturam administracji rządowej i samorządowej.

Kultura jest ważną częścią życia poszczególnych społeczności. Człowiek, aby się rozwijać, już od najmłodszych lat, potrzebuje kontaktu z różnymi dziedzinami kultury. W każdej gminie, nawet w każdej wsi znajdziemy takie osoby, które mocno utożsamiają się ze swoją „małą ojczyzną”, interesują się teraźniejszością oraz przeszłością ich miejsca życia i działania . Są to osoby, które w mniejszym lub większym stopniu angażują się w życie swojej społeczności lokalnej.

Pierwszymi animatorami życia kulturalnego w naszej wsi byli strażacy z OSP, do których później dołączyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich i panowie z Ludowego Zespołu Sportowego. Członkowie tych organizacji w dalszym ciągu przyczyniają się aktywnie do uatrakcyjniania życia lokalnej społeczności.

Od 2006 r. działa w Lisowicach również Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Lisowice  oraz Lokalne Centrum Społeczno – Kulturalne.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 7 odwiedzający (41 wejścia) tutaj!