LZS UNIA Lisowice

Klub sportowy ,,UNIA” Lisowice został powołany i zawiązany z inicjatywy Krzysztofa Brola i Andrzeja Tomali, mieszkańców Lisowic, w 1988 r. Na pierwszym zebraniu założono sekcję piłki nożnej w klasie rozgrywkowej ,,C”, podokręgu Olesno, która po roku działalności awansowała do klasy ,,B”, podokręgu Lubliniec. Początki nie były łatwe. Z powodu braku boiska sportowcy musieli udawać się do sąsiedniej miejscowości Lubecko, gdzie prowadzone były rozgrywki.

Nie trwało to jednak długo, gdyż przy pomocy miejscowych rolników i sympatyków piłki nożnej udało się wybudować w czynie społecznym własny obiekt sportowy. Fundusze na działalność zespół pozyskiwał poprzez pracę na rzecz wsi Lisowice, m. in. remontując mostki drogowe, biorąc udział w budowie ,,domu wielofunkcyjnego”, w którym przy wsparciu władz gminnych przystosowano pomieszczenia na potrzeby klubu, tj. szatnie i łaźnie. W ciągu 18-stu lat istnienia członkowie ,,UNII” awansowali do klasy ,,A” oraz prowadzili drużynę juniorów i trampkarzy. Obecnie seniorzy i trampkarze grają w grupie ,,B”. Od jesieni 2006 r. sportowcy planują zawiązać sekcję tenisa stołowego. Przez wszystkie lata działalności, zarząd klubu, którego obecnym prezesem jest pan Andrzej Panek, powoływany był z czynnie grających zawodników i osób pracujących na rzecz Ludowego Zespołu Sportowego .

Lisowicki zespół sportowy spełnia istotną funkcję w kształtowaniu charakterów młodych ludzi, zachęcając ich do aktywnego spędzania czasu. Uczestnicząc w treningach i spotkaniach młodzież nabywa dobrych nawyków i dyscypliny, niezbędnych w każdym sporcie. Sami piłkarze chętnie włączają się w różne inicjatywy podejmowane w naszej miejscowości. Pomysł założenia sekcji tenisa świadczy o ich zaangażowaniu i trosce o rozwój młodego pokolenia. Jest również ofertą złożoną miłośnikom innych od piłki nożnej sportów i form aktywnego spędzania czasu. Mamy również siłownię, z której korzystają nie tylko mieszkańcy Lisowic, ale i okolicznych miejscowości, a w niedalekiej przyszłości powstaną także: kort tenisowy, boisko do piłki plażowej, ścieżka rowerowa.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 30 odwiedzający (75 wejścia) tutaj!