Inne dzialania O.Ż

INNE DZIAŁANIA OBROŃCÓW ŻYCIA W NASZEJ PARAFII

Wśród działań mających na celu uwrażliwiać na potrzebę ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także pobudzać do zaangażowania w te sprawy znajdują się:

Inicjatywy stałe:

Comiesięczne Adoracje w intencji obrony życia
Coroczna wystawa na Dzień Świętości Życia
Stała rubryka dotycząca Obrony Życia w gazetce parafialnej “Dobre Słowo”
Prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście przez Obrońców Życia
Prowadzenie Różańca Świętego w Październiku przez Obrońców Życia

Inicjatywy okazyjne:

Konkurs „Dar życia” – został on przygotowany w roku 2009, którego hasło brzmiało: Otoczmy troską życie. Niestety konkursem nikt z naszej parafii się nie zainteresował.

Rok 2009 przeżywaliśmy pod hasłem: “Otoczmy troską życie”. Z tej okazji zaproponowaliśmy parafianom udział w konkursie pt.: DAR ŻYCIA.
Tematy prac konkursowych:
1. Dziękuję mamo, że mnie urodziłaś.
2. Pierwsze 9 miesięcy mojego życia. (przed urodzeniem)
3. Pierwsze lata mojego życia. (po urodzeniu)
Formy wykonania prac:
1. Plakat (rozmiar 70/100)
2. Album (rozmiar A4)
3. Ilustrowana opowieść

Wystawa z okazji Narodowego Dnia Życia – wystawa została zorganizowana w Lokalnym Centrum Społeczno – Kulturalnym w Lisowicach, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pawonkowie oraz w Publicznym Gimnazjum w Pawonkowie.

24 marca przypada ustanowiony przez Sejm RP, w 2004 roku, Narodowy Dzień Życia. Jak napisano w uchwale: “Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej reflekcji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszystkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.
W związku z tym w roku 2010 została zorganizowana wystawa pt.: Ojciec Święty w sprawie najmniejszych. 12 pięknych plakatów przedstawiających m.in. wypowiedzi Papieża Jana Pawła II związan z obroną życia oraz podstawowe informacje na temat rozwoju dziecka przed narodzeniem, można było oglądać w Lokalnym Centrum Społeczno – Kulturalnym w Lisowicach 22 i 23 marca 2010. W kolejnych dniach tj. 24-26 marca wystawa znajdowała się w holu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pawonkowie, a od 29 marca do 9 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Pawonkowie.

Narodowy Dzień Pokuty – 27 kwietnia
27 kwietnia 2010 roku po raz pierwszy włączyliśmy się w Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu, odmawiając przed mszą św. Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Bóg - Dawca życia jest Bogiem Wszechmocnym i Miłosiernym. Prośmy Go więc z głęboką skruchą i pokorą, ale także z wielką ufnością o przebaczenie winnym i o miłosierdzie dla całego narodu.
Prośmy z ufnością o miłosierdzie dla każdej matki, której zabrakło miłości macierzyńskiej.
Prośmy o miłosierdzie dla każdego ojca, który uciekł od odpowiedzialności za życie swego dziecka i nie stanął w jego obronie.
Prośmy o miłosierdzie dla lekarzy i pielęgniarek, których ręce zostały wykorzystane przeciw życiu nienarodzonych dzieci.
Prośmy o miłosierdzie dla ustawodawców, którzy umożliwili zabijanie najmniejszych Polaków.
Prośmy o miłosierdzie dla tych, którzy poprzez procedurę in-vitro niszczą poczęte istoty ludzkie.

Tak dla Benedykta – na rozpoczęcie Adwentu 2010 Ojciec Święty wezwał wszystkich do modlitwy w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. 27 listopada modliliśmy się właśnie w tej intencji podczas adoracji przed mszą św.

Dzień Świętości Życia 2011 - W tym roku przygotowania do Dnia Świętości Życia rozpoczęły się w naszej parafii już w sobotę 19 marca. Przez dwa dni gościliśmy w naszej parafii panią Krystynę Zając, która opowiadała nam, na 3 mszach świętych, o św. Joannie Beretta Molla. Jej słowa były bardzo wzruszające i dostarczyły nam wielu przeżyć duchowych. Święta Joanna, która jest od tego roku opiekunką naszej Grupy Obrońców Życia, ma być dla nas przykładem i wsparciem w podejmowanych działaniach.W kolejnych dniach, tj. 21, 23 i 24 marca modliliśmy się w kościele podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Wiele osób włączyło się w prowadzenie modlitw. Każdego dnia adoracja kończyła się nowenną do św. Joanny i Apelem Jasnogórskim.

Narodowy Dzień Życia 2011 – wystawa pt. „Ojciec Święty w sprawie najmłodszych”, która w zeszłym roku prezentowana była w Lisowicach (LCSK) oraz w Pawonkowie (GOPS i GIMNAZJUM), w tym roku znalazła się w Koszęcinie (Kościół NSPJ i RDDnr2). Pokazanie jej w kolejnych miejscach było możliwe dzięki pomocy członków Fundacji św. Józefa Opiekuna z Koszęcina.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (29 wejścia) tutaj!