D.A. w naszej Parafii

DUCHOWA ADOPCJA W NASZEJ PARAFII

Rok 2006

Złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji w naszym kościele, po raz pierwszy odbyło się w roku 2006. Od tego czasu corocznie w święto Zwiastowania NMP, 25 marca, odprawiana jest msza święta w intencji Obrony Życia, a osoby chętne do podjęcia modlitwy za nienarodzone dzieci, których życie jest zagrożone, składają przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

Rok 2007 i 2008

W latach 2007 i 2008 w marcowe soboty poprzedzające podjęcie DA, prowadziliśmy adoracje modlitewne mające przygotować nas na podjęcie dziewięciomiesięcznej modlitwy.

Rok 2009

W pierwszą sobotę marca 2009 r. zapoczątkowaliśmy comiesięczną Adorację w intencji Obrony Życia. Odbywa się ona godzinę przed mszą świętą, na zakończenie odprawiane jest, przez księdza proboszcza, nabożeństwo pierwszosobotnie i udzielane błogosławieństwo.
W Dniu Świętości Życia (25.03.2009 r.) po raz kolejny złożyliśmy przyrzeczenia Duchowej Adopcji. W tym roku po raz pierwszy w bardziej uroczysty sposób. Osoby podejmujące dziewięciomiesięczną modlitwę, po kazaniu podeszły pod ołtarz gdzie otrzymały świece i wypowiedziały słowa przysięgi oraz modlitwę codzienną.
W Boże Narodzenie została odprawiona Msza św. w intencji Obrońców Życia, a osoby, które wytrwały w codziennej modlitwie mogły odebrać specjalne obrazki, potwierdzające uratowanie jednego dziecka.

Rok 2010

W roku 2010 uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji złożyło 20 osób

25 grudnia odprawiona została Msza św. w intencji obrońcow życia z naszej parafii: osób, które podjęły Duchową Adopcję i za dzieci, które urodziły się dzięki tej modlitwie.

Tego samego dnia odbyły się nieszpory kolędowe. Tym wszystkim, którzy wytrwali w moditwie przez 9 miesięcy, ksiądz proboszcz rozdał obrazki: ŻYJĘ DZIĘKI DUCHOWEJ ADOPCJI.

Rok 2011

Po niemal tygodniowym przygotowaniu do Dnia Świętości Życia, poprzez spotkanie z panią Krystyną Zając i poprzez adoracje Najświętszego Sakramentu połączone z nowenną do św. Joanny Beretta Molla doczekaliśmy 25 marca. W Uroczystość Zwiastowania NMP podczas dwóch mszy św. 25 osób złożyło przyrzeczenia Duchowej Adopcji postanawiając przez 9 miesięcy modlić się za jedno nienarodzone dziecko, którego życie jest zagrożone. W tym roku tymi osobami są:

1. Brzezina Waltrauda
23. Piosek Renata
24. Sobalska Monika
25. Wieczorek Teresa

Dzisiaj stronę odwiedziło już 30 odwiedzający (80 wejścia) tutaj!